124€ (sis. alv. 25,5%)
Esse Travel Set Sensitive Skin – herkän ihon matkapakkaus sisältää Sensitive Cleanser -Puhdistusvoiteen Herkälle Iholle (50ml), Sensitive Mist -kasvosuihkeen (30ml), Hydro Moisturiser – Kosteuttavan Kasvovoiteen Herkälle Iholle (20ml) sekä Protect Oil – Suojaavan Kasvoöljyn (12ml).
Uusille Esse-käyttäjille suositellaan aina aloitusta Sensitive Skin pakkauksesta.
Sensitive Cleanser on herkälle iholle kehitetty probioottinen puhdistustuote, joka puhdistaa meikin tehokkaasti. Sen luonnonmukaiset ainesosat rauhoittavat, suojaavat ja vahvistavat ihoa.
Sensitive mist on erityisesti herkälle iholle kehitetty kasvovesi, joka parantaa hyödyllisten mikrobien tasapainoa iholla. Auttaa korjaamaan epätasapainotiloja ja vahvistamaan ihon suojamekanismia.
Hydro Moisturiser on kehitetty rauhoittamaan herkkää ihoa optimoimalla ihon mikrobiomin terveys. Hydro Moisturiser hyödyntää prebiootteja ja probioottisia uutteita ultra-miedossa voidekoostumuksessa, jotka yhdessä suosivat hyödyllisten mikrobien kasvua.
Protect oil on ilmansaasteita ja muita ympäristön haittavaikutuksia vastaan taisteleva kasvoöljy, joka suojaa herkkää ihoa ximeniaöljyn avulla ympärivuorokautisesti. Öljy muuntautuu ihoa suojaavaksi polymeeriksi altistuessaan UV-säteille tai vapaille radikaaleille ja muodostaa konkreettisen suojaavan kerroksen ihon pinnalle.

SHOP PORVOO
Mannerheiminkatu 1
06100 Porvoo
AUKIOLOAJAT
ma suljettu
ti-pe klo 10-17
la klo 10-14
DAY SPA PORVOO
Mannerheiminkatu 1
06100 Porvoo
2 krs.
Käynti Bohemian ja
LSOY kodin välistä.
Avoinna sopimuksen mukaan. Arkisin 8-20, lauantaisin klo 8-17.
DAY SPA LOVIISA
Mannerheiminkatu 2
07900 Loviisa
Avoinna sopimuksen mukaan.
DAY SPA HELSINKI (avataan syyskuussa 2026)
Museokatu 19
00100 Helsinki
Copyright Ecoskin Porvoo Oy ©
Kotisivut yritykselle toteutti Haven Porvoo